Brůžková Alena

Narozena 20. 5. 1966 v Písku.

Psi mě provázejí od dětství, můj otec měl, co si pamatuji vždy loveckého psa – českého fouska, protože jeho koníčkem byla myslivost.

Jsem rozhodčí pro posuzování exteriéru psů , a to pro plemena skupiny FCI VII. - MOK, MOD, VOK, VOD, ČF, VMO a dále se vzdělávám, abych získala aprobace na celou skupinu VII. Mám též aprobaci na posuzování Juniorhandlingu.

Začínala jsem s loveckým plemenem, Maďarským ohařem krátkosrstým, byl to Český šampion Cir z Vlčí hráze, všestranný pes a posléze otec mnoha vrhů MOK v Čechách.

Dále jsem měla několik fen plemen -Německý drátosrstý ohař, Výmarský ohař krátkosrstý a Maďarský ohař drátosrstý.

Mám zaregistrovanou CHS Braja Bohemia, kde bylo odchováno několik vrhů VOK a MOD.

Se svými psy se zúčastňuji loveckých zkoušek a soutěží. Za posledních deset let jsem se třemi svými fenkami dosáhla pracovního titulu Český šampion práce, a všechny tři , v různých rocích , byly mezi 36 nejlepšími ohaři v ČR a tak se mohli zúčastnit nominační soutěže na mem. R.Knolla.

Nejenom aktivně se psy pracuji, ale jsem také mezinárodní všestranný rozhodčí pro posuzování výkonu loveckých psů – ohařů.

Jsem členem chovatelských klubu - Hrubosrstých a maďarských ohařů, Výmarských ohařů, Českého fouska a Jezevčíků.

Pracuji v Klubu chovatelů hrubosrstých a maďarských ohařů v dozorčí radě. Jsem členem Komise pro chov a zdraví při ČMKU. Aktivním členem jsem také v kynologické komisi OMS Strakonice.


ZPĚT