Frank Karel

Narodil jsem se v roce 1973 a kynologii se věnuji od svých 14 let. V 17 letech jsem dostal  svého prvého rotvajlera a tomuto plemeni se věnuji intenzivně dodnes. Mimo rotvajlerů jsem vlastnil, cvičil a využíval v myslivosti plemena jagdteriér, jezevčík, německý krátkosrstý ohař, český fousek a výmarský ohař. Vlastnil jsem i plemeno kavkazský pastevecký pes, německý boxer a moskevský strážní pes. 
 Od roku 2005 mám chráněný název chovatelské stanice Terezský dvůr, kde odchovávám  výhradně plemeno rotvajler. Toto plemeno vystavuji po celém světě, zejména v zemi původu v Německu a na dalších prestižních výstavách. Několikrát jsem získal Europasieger ADRK, Bundessieger ADRK a Auslandsieger ADRK další  tituly z klubových akcí plemene.  
V chovu mi záleží především na zdraví jedinců, dodržovaní exteriéru podle standardu a typických povahových vlastností plemene. 
V roce 2019 jsem složil zkoušky na rozhodčího. Nyní jsem mezinárodní rozhodčí pro skupinu II a část plemen ze skupiny VII a VIII. Měl jsem tu čest posuzovat prestižní  po celé Evropě. 
Dlouhou dobu jsem působil v RKČR jako poradce chovu, nyní zastávám funkci předsedy. Od roku 2023 jsem se stal členem  Předsednictva ČMKU. 


ZPĚT