Vlasák Václav

Jmenuji se Václav Vlasák. Narodil jsem se v roce 1958. Po absolvování základní školy, gymnázia a Vysoké školy ekonomické v roce 1981 jsem se z Prahy odstěhoval do rodné vesnice mých rodičů. Mým hlavním cílem bylo věnovat ze zemědělství a také koníčku – lovecké kynologii.

Prvního loveckého psa – českého fouska jsem za dobré vysvědčení dostal v roce 1971. První kynologické znalosti a dovednosti jsem získal od výborných kynologů - Milana Novotného, Jindřicha Charouzka, Václava Kožnara a dalších, se kterými mě seznámil Petr Dvořák, v té době již zkušený cvičitel i funkcionář. Výše jmenování mně nasměrovali k plemenu německý krátkosrstý ohař.

První vrh v mé chovatelské stanici „ z Vtelenských polí „ spatřil světlo světa v roce 1984. Do konce roku 2019 jsem odchoval celkem 48 vrhů německých krátkosrstých ohařů a 250 štěňat. Mezi nimi i několik národních a mezinárodních šampionů krásy. Nejznámější byl určitě Nord z Vtelenských polí, který se uplatnil v chovu s výbornými výsledky.

Kromě chovu se věnuji výcviku ohařů. Na různých zkouškách jsem odvedl více než 30 ohařů, hlavně z vlastního chovu. Nejvíce si cením domácích úspěchů na MRK, MKP, MMN – ten jsem vyhrál 3x, MVV – potom 2x. V zahraničí mezi největší úspěchy řadím IKP/ Mezinárodní zkoušky NKO /- zúčastnil jsem se 8x. Klemannovy zkoušky jsem úspěšně absolvoval jako první český vůdce. Čtyřikrát jsem reprezentoval ČR na Mistrovství světa v podzimním FT kontinentálních ohařů.

Rozhodčím pro exteriér jsem od roku 1986.


ZPĚT