Jančík Leoš

Jsem narozen 11.2.1960, vystudoval jsem Mendlovu universitu V Brně - absolvoval jsem v roce 1983 - inženýr zootechnického oboru. Později jsem si doplnil ještě vzdělání v oboru gastronomie a pedagogiky pracuji jako středoškolský učitel - obor gastronomie.

Vyrůstal jsem mezi psy - rodiče měli kolii a německou dogu. Strýcové chovali kolie, erdelteriery a foxteriery. V roce 1977 jsem si za peníze vydělané na brigádě koupil bílou trpasličí pudlici a 17 let jsem choval bílé a černé trpasličí pudly, jejich chov jsem pak ukončil. Od roku 1978 vlastním chovatelskou stanici Z LEJANCU. Mezi roky 1984 a 2000 jsem choval sibiřské husky, dalmatiny, německé dogy a šeltie, chovem těchto plemen již nezabývám, ale rád je posuzuji na výstavách.

V současné době chovám tato plemena, od roku 1984 plemeno německé špice střední a malé, od roku 1988 plemeno chihuhua, od roku 1999 plemeno bostonský terier. Z mé chovatelské stanice Z Lejancu pochází šampioni a interšampioni těchto nyní mnou chovaných plemen.Historicky absolutně prvním šampionem naší republiky plemene chihuahua krátkosrsté byl pes v mém vlastnictví Argo z Tiberia, můl odchov Budy Z Lejancu byl jedním z prvních CIB v naší republice. Rozhodčím exterieru psů jsem od roku 1989. Od roku 2009 jsem allround rozhodčí. V minulosti jsem byl místopředseda Klubu severských psů a jsem předseda Klubu německých špiců. Byl jsem členem výstavní komise ČMKU. V současné době jsem presidentem Cihuahua klubu ČR a presidentem 1. Boston terrier klubu v ČR, tyto kluby jsem zákládal a od od jejich založení funkci presidenta v obou klubech vykonávám. Psy jsem posuzoval na světových výstavách v Salzburgu v Rakousku a v Helsinkách ve Finsku. Během své praxe rozhodčího jsem posuzoval v Něměcku, Rakousku, Madarsku, Slovensku, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Bělorusku, Rusku, Kazachstánu, Ukrajině, Moldávii, Rumunsku, Černé Hoře, Řecku, CHorvatsku, Slovinsku, Itálii, Švýcarsku, Belgii, Dánsku, Švédsku, Finsku, Srbsku, Maltě a Izraeli


ZPĚT