Jussi Liimatainen

Narozen: 28.12.1968 v Helsinkách

Člen presidia Finnish Kennel Club

Člen Výstavní komise a komise pro rozhodčí od roku 2017

Člen výstavního výboru Helsinki Winner show

Člen FCI komise pro Grooming

Člen Kennel Club (UK)

 

Jsem presidentem jednoho z největších chovatelských klubů ve Finsku - Finnish Toy Dog Club. Klub zastřešuje většinu malých plemen z 9. skupiny FCI a  pomeraniany, malé špice, jorkšírské terrier, opičí pinče a šiperky.  

Jsem zkušebním komisařem pro plemena z 5 skupin FCI, zejména ze skupiny 5 a 9.

Narodil jsem se v rodině, která vlastnila samojedy a husky. S výstavami jsem začal v roce 1980 s mým strýcem, který byl rozhodčí exterieru. Můj první vlastní pes byl kokršpaněl, pak welššpringr španěl a americký kokr. Žil jsem ve městě, kde nebylo možné vlastnit vice psů a tak jsem začal předvádět psy ze všech skupin jiným majitelům. Prvního BISe jsem vyhrál s tibetským španělem v roce 1988 a v roce 1989 s norwich terrierem. Byl jsem velice úspěšným hadlerem pro všechna plemena do té doby, než jsem začal se svým vzděláváním jako rozhodčí.

Byl jsem majitelem nebo chovatelem anglických kokrů, welššprigrů, amerických korků, sibiřských husky, pomeranianů, bišonů, lvíčků, papillonů, čínských naháčů a maltézských psíků. Nejbližší jsou mi pomeraniani. Vlastnil nebo spoluvlastnil a odchoval jsem vice než 100 šampionů tohoto plemene včetně 10 různých Světových nebo Evropských vítězů. Za největší úspěch považuji titul Reserve BIS na Evropské výstavě v Dortmundu v roce 1992.

Posuzoval jsem ve:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Finsku, Švédsku, Dánsku, Norsku, Islandu, UK, Irsku, Německu, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Lucembursku, Polsku, Španělsku, Portugalsku, Řecku, Rakousku, Maďarsku, Česku, Slovensku, Švýcarsku, Chorvatksu, Rusku, Bělorusku, Estonsku, Lotyšsku, Litvěa, Ukraině, Bulharsku, Israeli, Turecku, Australii, Kanadě, Jižní Africe, Peru, Kolombii, Japonsku, Jižní-Korei, Thajsku, Vietnamu

 

 

 

 

 

 • Prestižní posuzování     
     • BIS German Winner show 2023
     • BIS Danish Winner show 2022
     • BIS Istanbul Crufts qualification2023
     • BIS at Group 5 World Speciality, Leipzig 2017
     • All breed BIS in several European Countries, Canada, Peru,  Colombia, Thailand, Vietnam, Turkey
     • World Show Helsinki 2014, Geneve 2023, Zagreb 2024
     • European Show Budapest 2021, Herning 2023
     • Champion of Champions v Itálii, Španělsku, Čechách, Polsku, Maďarsku

 


ZPĚT