Mgr. Václava Rybárová

Zvířata, rostliny a vlastně celá příroda mě provázela dětstvím. Ale teprve před 20 lety mi pes jménem Chulli Bajami změnil celý můj život. Díky němu jsem se stala vystavovatelkou, pak chovatelkou, členkou výboru Klubu chovatelů málopočetných plemen psů, organizátorkou výstav a nakonec rozhodčí exteriéru psů.

Vlastním chovatelskou stanici Chulli Bohemia. Původní název moskevský dlouhosrstý toyteriér se po uznání FCI změnil na ruský toy. Moje odchovy žijí v různých zemích a některé moje fenky pomohly rozšířit chov ruských toyů v Západní Evropě. Díky nim jsem získala i mnoho zahraničních přátel a naučila jsem se anglicky.

V roce 2005 jsem prvně pomáhala s organizací a propagací výstavy FCI neuznaných plemen. Tehdy tam patřila i většina našich národních plemen – chodský pes, český strakatý pes, český horský pes a pražský krysařík. Cítím se být patriotkou, mám ráda česká národní plemena a také je moc ráda posuzuji. Velice mě potěšilo, když v roce 2019 FCI prozatímně uznala chodského psa i pražského krysaříka.

 


ZPĚT