Miloš Kašpar

Kennel Rosmery  - since 1972

Narodil jsem se 27.08 1957 v kynologické rodině a vyrůstal ve smečce ohařů a foxteriéru. Naše rodinná chovatelská stanice Rosmery  & new Rosmery byla založena v srdci Valašska v roce 1972.  V současné době odchováno 12 generací, úspěšných na výstavách, zkouškách z výkonu i  v chovu Život se psy vnímám jako rodinnou tradici, poslání a životní filozofii ! 
Jsme aktivní chovatelé plemene anglický kokršpaněl, Jezevčík drsnosrstý trpasličí a Flat coated retriever. Mezinarodním rozhodčim jsem již 30 let .Posuzuji, plemem sk. FCI č. VII.+ IV   a to na významných mezinárodních, klubových výstavach po celé Evropě. Rovněž jsem dlouholetým mezinárodním rozhodčím loveckých psů  z výkonu -  trial.
Jsem emeritní prezident KCHLS. V  současné již 25 let hlavní poradce chovu KCHLS. Mám tu čest být členem předsednictva Českomoravské kynologické unie a Českomoravské kynologické jednoty.
Razím myšlenku :  "Jsme tu pro naše pejsky, jejich dobro a posouváme  spirálu  vývoje plemene při zachování zdraví, povahy, typu, vrozených vloh a chovných hodnotách".

Miloš Kašpar
 


ZPĚT