Nahodil František

Jmenuji se František Nahodil. Narodil jsem se v roce 1969. Po absolvování základní školy, střední zdravotnické školy a Lékařské fakulty v roce 1993 jsem se z Brna odstěhoval do rodné vesnice mých rodičů selského statku. Mým hlavním cílem bylo věnovat se medicíně a také koníčku – lovecké kynologii.

Prvního loveckého psa – jezevčíka trpasličího krátkosrstého jsem za dobré vysvědčení dostal v roce 1984. První kynologické znalosti a dovednosti jsem získal od výborných kynologů – Oldřicha Blechu, Františka Krejčího, Milana Němce, Ferdinanda Masaryka a dalších, se kterými mě seznámil Josef Kosina, v té době již zkušený cvičitel i funkcionář. Výše jmenování mně nasměrovali k plemenům výmarský ohař dlouhosrstý a později i krátkosrstý

První vrh v mé chovatelské stanici „ ze Selské jizby „ spatřil světlo světa v roce 1996. Odchoval jsem v této chovatelské stanici velké množství výmarských ohařů dlouhosrstých a jezevčíků drsnosrstých standartních. Mezi nimi i několik národních a mezinárodních šampionů krásy. Nejznámější byly určitě Cher Anisok a Frigo od Slámy a Hasso vom Schulzenberg, který se uplatnil v chovu s výbornými výsledky.

Kromě chovu se věnuji výcviku ohařů a jezevčíků. Na různých zkouškách jsem odvedl více než 20 ohařů a 30 jezevčíků, a to i z vlastního chovu. Nejvíce si cením domácích úspěchů na různých typech zkoušek ohařů a malých ostatních plemen hlavně na klubové úrovni, kde je možno porovnat pracovní vlohy a výcvikové znalosti vůdce psa na úrovni jednoho plemene. Jsem rozhodčím z výkonu loveckých psů takřka pro všechny typy zkoušek ohařů a ostatních plemen. Vzhledem k mému povolání medicíně, jsem vždy dbal při chovu svých psů na jejich dobrý genetický základ a zdraví. Nyní jsem předsedou komise pro Chov a zdraví Českomoravské kynologické Unie a zástupce za Českou republiku v komisi v evropské sekci pro Chov a zdraví FCI.

Rozhodčím pro exteriér jsem od roku 2004.


ZPĚT