MVDr. Klára Požár

V naší rodině nebylo zvykem mít psa, přesto mne psi, kočky a veškerá zvířata fascinovala od dětství. K 15. narozeninám jsem dostala svého prvního psa - skotského ovčáka - kolii a tím začal můj život se psy, který pokračoval i studiem na Veterinární univerzitě. V knížce o psích plemenech mne uhranul irský soft coated wheaten teriér, první fenku jsem si přivezla v roce 1993, odkdy mám i registrovanou chovnou stanici. Toto plemeno je moje srdeční záležitostí a mám je dodnes. U wheatena hledám plemenný typ  v celkové harmonii mezi srstí, sílou kostry, úhlením končetin a plynulým pohybem. Za samozřejmost považuji přátelskou povahu a výborný zdravotní stav. V mezičase jsem se stala také majitelkou dvou vznešených irských vlkodavů. 
Se svými psy jsem se vždy ráda zúčastňovala výstav nejen v České republice, ale i v zahraničí, odkud si dovezli mnohé tituly. 
Jsem mezinárodním rozhodčím pro některá vysokonohá plemena teriérů a tři plemena ze skupiny X - chrti. Bylo mi ctí posuzovat klubové výstavy wheatenů v Nizozemí a zemi původu v Irsku. Jsem členem Klubu chovatelů teriérů, nyní se snažím aktivně zapojovat do dění jako členka výboru klubu. 
Se svými psy ráda trávím volný čas toulkami přírodou.


ZPĚT