Nováková Iveta

Narodila jsem se v roce 1967 do "psí rodiny", protože můj otec aktivně používal lovecké psy při lovu. Dětství jsem tedy strávila na různých kynologických akcích, především zkouškách. Když mi bylo 14 let, měla jsem dovoleno pořídit si svého vlastního psa, kterým byl hladkosrstý foxteriér, toto plemeno mám od roku 1981 až doposud, nyní již společně s drsnosrstými foxteriéry. Dalším plemenem, které aktivně chovám je flanderský bouvier a americký toy foxteriér. Nějakou dobu jsem se také věnovala dalšímu z teriérů a to kerry blue teriérům. Na mé chovatelské stanici "od Rytíře Malovce", bylo odchováno i několik vrhů německých krátkosrstých ohařů, kterým se věnoval především můj otec.

V roce 1999 jsem byla jmenována rozhodčím pro foxteriéry. Dnes jsem mezinárodní rozhodčí pro FCI skupiny III. a I.  plus české národní plemeno pražský krysařík. Také jsem rozhodčí pro pracovní zkoušky loveckých psů.

Měla jsem tu čest posuzovat velké výstavy v Itálii, Francii, Belgii, Rakousku, Slovensku, Maďarsku, Německu, Holandsku, Finsku, Dánsku, Norsku, ale vždy je pro mě největší čest posuzovat klubové výstavy.

V současné době jsem předsedkyní Klubu chovatelů foxteriérů ČR, předsedkyní klubu Bouver club Bohemia, také jsem  členkou předsednictva Českomoravské kynologické unie.


ZPĚT