Peter F. Berchtold

Cítím se být především znalcem pro plemena "Gundog" (Slídiči a přinašeči),  během dalších let jsem rozvíjel svůj zájem o molossy a mopsy.

Rozhodčí pro retrievery jsem se stal v roce 1996 a od té doby se věnuji všem plemenům FCI skupin 1, 2, 3, 4, 7, 8, 9, 10 a následně i 6, dalším vzděláváním aspiruji na to stát se rozhodčím pro všechna plemena psů.

Posuzoval jsem po celé Evropě, v Austrálii a Jižní Africe. Posuzoval jsem velké výstavy jako Světovou výstavu psů v roce 2011 v Paříži, kde jsem uděloval  BOB u labradorských retrívrů. V Brně jsem měl tu čest poprvé zadávat BEST IN SHOW v roce 2017 na výstavě všech plemen.  Považuji za čest, že jsem měl možnost posuzovat jako první neitalský rozhodčí na „RADUNO DEL TRIENNALE 2017“ v „Club Italiano Spinone“ v Toskánsku. V roce 2021 jsem byl pozván k posuzování labradorů  na Světové výstavě psů. Ve stejném roce jsem posuzoval výstavu UK Bullmastiff Association Championship Show.

Jsem výstavní manažer a prezident Rakouského klubu retrieverů, spoluzakladatel a prezident Junge Hundefreunde Austria (Klub juniorů), rakouský delegát v FCI v komisi pro retrievery, člen poradního výboru Rakouskému kynologickému svazu (ÖKV) a předsedseda komise FCI pro retrievery.

Také jsem spoluzakladatelem a bývalým prezidentem rakouského Spinone & Bracco Italiano Clubu, jehož cílem je členství v Rakouském Kennel Clubu (ÖKV).

Narodil jsem se v roce 1966 ve Vídni. Moje rodina měla vždy psy, rodiče měli nejdříve dobrmany následně  chovali a stále mají flat coated retrievery.

Svého prvního psa, kterým byla fenka dobrmana, jsem dostal v roce 1980 a věnoval se jejímu  výcviku i předvádění na výstavách. PO návratu domů z několikaletých studií v Africe, jsem vlastnil dva výstavní a zároveň pracovní anglické setry. Ve své pracovní kariéře jsem dosáhl významného manažerského postu u developerské firmy, přesto si najdu čas na další kynologické aktivity. Chovám labradorské retrívry v chovatelské stanici „Starchunt“. Společně se svou ženou Evou jsem odchoval pod názvem  „Waterferies“ také několik vrhů plemene italský spinone a mops. Se svými odchovy jsem získal několik ocenění šampion práce i výkonu. V současnosti vlastním  dva italské spinone, dva mopse a jednoho bulmastiffa

Přes 20 let jsem držitelem loveckého lístku, kdy jsem si doplnil své znalosti získáním sokolnického průkazu v roce 2018. Hovořím plynně německy, anglicky a francouzsky.


ZPĚT