Řehánek Petr

Kynologii se věnují více jak 60 let. Prvním mým psem s PP byla žíhaná boxerka Astra El Faruko,s kterou jsem složil 6 zkoušek z výkonu a byla zakladatelkou mé chovatelské stanice Ja-Pe-Ko CS (později Moravia Ja-Pe-Ko). S ostatními psy (boxeři) jsem složil 25 zkoušek z výkonu od ZM až po ZVV2, záchranářské zkoušky i zkoušku lavinovou. Zúčastňoval jsem se se svými psy různých kynologických závodů a soutěží. Dlouhá léta jsem vykonával i funkci rozhodčího výkonu. V minulosti jsem vykonával mnoho funkcí. Přes předsedu pobočky Boxerklubu ČR, předsedu ZO ČKS, předsedu klubu Moravskoslezský klub maltézských a boloňských psíků, člena komise rozhodčích exteriérů ČMKU atd.

Jsem čestným členem mnoha kynologických klubů.

Rozhodčím exteriéru jsem od roku 1984. Postupně jsem si rozšiřoval aprobace pro různá plemena psů a skupin. V roce 2002 jsem byl jmenován rozhodčím pro všechna plemena psů FCI(All round). V současné době se věnuji jen posuzování na výstavách. Organizoval jsem krajskou výstavu psů ,nazvanou Slezskou výstavu psů. Tuto pořádáme v Hlučíně.

Posuzoval jsem již na všech typech výstav,od klubových,speciálních, oblastních, krajských, evropských až po světové výstavy. Výstavy psů posuzují v angličtině, němčině, ruštině , polštině a slovenštině. Výstavy psů jsem již posuzoval v Australii, Azerbajdžanu, Belgii,Bělorusku,Bosna a Hercegovině, Brazilii, Bulharsku, Číně, Dansku, Estonsku, Filipínach, Finsku, Gruzii, Chorvatsku, Indii, Irsku, Itálii, Izraeli, Japonsku, Kazachstanu, Kyrgystanu, Litvě, Lotyšsku, Lucembursku, Maďarsku, Maltě, Moldavsku, Německu, Nizozemsku, Norsku, Polsku, Rakousku, Rumunsku, Rusku, San Marinu, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Španělsku, Švédsku, Ukrajině a Uzbekistanu,

Kromě posuzování zastávám funkci soudního znalce pro oblast zemědělství, speciálně kynologii a ekonomie.

Během celého mého kynologického života jsem se setkal nejen ze zajímavými lidmi, ale především jsem poznal skoro všechna plemena psů, která v FCI existují. Kynologie a cestování je moje vášeň, které v současnosti věnuji veškerý svůj čas.


ZPĚT