Márová Petra

Od dětství jsem vyrůstala se psy, vždy byl nějaký v naši rodině. Rodiče chovali střední hnědé pudly, ale mým snem bylo vždy pastevecké plemeno. V roce 1984 jsem si pořídila svého prvního bobtaila a následně, v roce 1986, jsem si založila chovatelskou stanici ,,Modrý kaňon”, která je aktivní dodnes. Díky péči o srst tohoto krásného plemene jsem se začala zabývat úpravou psů, která je mým civilním zaměstnáním a věnuji se ji již téměř 30 let.

Po revoluci a během dalších let se mi mimo zahraniční krytí podařilo importovat do ČR několik bobtailů, kteří byli velkým přínosem pro náš chov. Z mé chovatelské stanice vzešlo mnoho šampionů i interšampionů, Evropský vítěz a vítěz Euro Oes Show, nejprestižnější výstavy bobtailů v Evropě. Výborný exteriér, vynikající pohyb, vyrovnaná a přátelská povaha a zdraví plemene jsou hlavními cíli mého chovu. Snažila jsem se vždy, aby mé odchovy byly především radostí pro jejich nové majitele.

Od dětství mě fascinovaly výstavy psů, kterých jsem se účastnila již jako malá holka s rodiči.Tehdy jsem vystavovala naší fenku středního hnědého pudla a zatoužila jsem být také rozhodčí. To se mi podařilo docílit a od roku 1999 jsem byla národní rozhodčí exteriéru psů pro plemeno bobtail a od roku 2006 již mezinárodní rozhodčí FCI. Dnes posuzuji celou skupinu FCI 1. FCI 5. a některá plemena ze skupiny FCI 3, kde se dále vzdělávám. Pravidelně jsem delegována na mezinárodní, národní i klubové výstavy v ČR, ale i v zahraničí. Bylo mi ctí posuzovat Evropskou výstavu psů v roce 2014, která se konala v Brně.

Mimo svoji chovatelskou činnost a činnost rozhodčího se věnuji i aktivně práci v chovatelských klubech, byla jsem 15 let ústřední poradce chovu v Bobtail clubu, kde jsem nyní předsedkyní, jsem členka Samojed klubu, I.Boston terier klubu a dlouholetá členka Dozorčí rady Českomoravské kynologické unie.

 


ZPĚT