PhDr. Radim Kašpar MBA

Jmenuji se Radim Kašpar a narodil jsem se v roce 1985 do kynologické rodiny (chovatelská stanice Rosmery - založena v roce 1972, na kterou navázala symbolicky také stanice New Rosmery - v roce 2006). Vyrostl jsem ve společnosti anglických kokršpanělů. V roce 1992 naši chovatelskou stanici rozšířili také jezevčíci drsnosrstí trpasličí / králičí. Později jsem si oblíbil  plemeno Flat Coated Retriever. Od mých 18. narozenin nám právě jedinci tohoto energického plemene retrieverů také dělá radost a společnost.

Od raného mládí jsem se učil od kynologických ikon z Česka i zahraničí. Často jsem byl již jako malý kluk ve výstavním kruhu se svým otcem a pomáhal mu, poté jsme měl tu čest hospitovat u významných chovatelů a rozhodčích z Anglie, Irska, Skandinávských zemí i zemí kontinentální Evropy. Ve výstavních kruzích jsem se samozřejmě objevoval také coby vystavovatel. 

Když mi bylo 25 let (v roce 2010), podal jsem žádost na ČMKU - s cílem stát se rozhodčím pro plemeno anglický kokršpaněl. Splnil jsem všechny podmínky a v roce 2012 jsem se stal rozhodčím a navázal tak na rodinnou tradici. Později jsem rozšířil svou aprobaci pro plemena retrieverů a nakonec v roce 2019 jsem se stal rozhodčím pro celou FCI skupinu VIII - tedy pro plemena, ke kterým mám blízký vztah a která miluji. 

Jako rozhodčí jsem měl tu čest posuzovat pejsky již v několika evropských i mimoevropských zemích. 


ZPĚT