Svatava Beránková

Zajímám se o vše, co se psího světa týče. Jsem sama chovatelkou honičů od roku 2008, vše začalo s naším prvním psem Bloodhoundem, který byl sám a potřeboval kamaráda a zcela náhodou jsem si přivezla plemeno Porcelaine, v té době v České republice ne moc známe plemeno. Posléze do naší smečky přibily ještě tři Porcelaine, doposud jsem odchovala devět vrhů a stále na plemenitbě pracuji, se snahou oživení importované krve. Odchovy z naší chovatelské stanice se dostaly do USA, kde vybudovaly silnou základnu pro další nové vrhy, tak též jako v Rusku, Švédsku a Anglii atd. Naši psi vítězí na mezinárodních, Evropských a Světových výstavách, ale cele je to o tom, že do tohoto plemene začalo hodnotně přispívat více zájemců o toto plemene což mě velice těší.

Jsem členkou Klubu Honičů a aktivně se účastním na různých psích akcích. Sama osobně jsem přivezla z Francie tři další plemena – první jedince plemene Poitevin, které sama chovám, odchov třech vrhů tohoto plemene a další plemena Gascon Saintqeois a Modrý Gaskoňský Baset, která jsou momentálně chována na Slovensku. Myslím si, že snahou každého kynologa je přispět něčím novým, aby se stále základna chovatelů a milovníků honičů stále rozšiřovala. Od roku 2018 jsem se stala rozhodčím pro posuzovaní exteriéru psů. Mým prvním plemenem rozhodčího se samozřejmě jako se stalo plemeno Porcelaine a dále rozšiřuji ve skupině FCI 6.

Jsem přesvědčena, že veškeré úsilí každého chovatele a milovníka psů by mělo přispívat něčím novým a pomáhat chovatelům a milovníkům těchto plemen expandovat.


ZPĚT